Časté dotazy
Výběr těch nejčastějších dotazů spojených s kosmetikou La Chévre – Le Chaton
Obsahují všechny přípravky produkované společností Kosmetika Capri kozí mléko nebo jeho produkty?
Některé gelové přípravky a tonika neobsahují produkty z kozího mléka, ale extrakty z mořských řas, které však mají stejně dobré účinky, především hydratační a zpevňující, jako zmíněné produkty z kozího mléka. Společnost Kosmetika Capri chce totiž nabízet natolik širokou škálu přípravků, aby si mohl každý spotřebitel vybrat přesně to, co mu vyhovuje.
Proč některé přípravky obsahují jen syrovátku a jiné i tuk nebo tvaroh z kozího mléka?
Každá složka, syrovátka, tuk i tvaroh, zajišťuje něco jiného. Tuk pomáhá obnovit narušený hydrolipidický film na povrchu pleti, který tvoří nedílnou součást přirozeného ochranného systému kůže. Tuk je však také velmi spolehlivým transportním prostředkem účinných látek rozpustných v tucích (například vitaminů) do hlubších vrstev pokožky. Na využití látek rozpustných ve vodě (například kyseliny mléčné a citronové, různých minerálních látek) se podílí zase syrovátka nebo tvaroh. Bílkovinná část těchto složek podporuje hydrataci pleti, zabraňuje vysušování pokožky, zlepšuje její prokrvení a tím i odolnost. Hlavní rozdíl mezi syrovátkou a tvarohem je z kosmetického hlediska v množství účinných látek, kterých obsahuje daleko více syrovátka než tvaroh. Společnost Kosmetika Capri používá tvaroh při výrobě hydratačních emulzí, syrovátku při výrobě všech druhů přípravků včetně gelových a tuk při výrobě nejrůznějších emulzních přípravků.
Nejsou přípravky La Chèvre nebo Le Chaton s obsahem kozího mléka cítit po této složce?
Převážná většina přípravků La Chèvre i Le Chaton je parfemovaná látkami přírodního původu, které neobsahují alergeny. Právě alergeny však dělají vůni vůní – vonné látky bez alergenů jsou méně stabilní a časem vyprchají. Časem jsou proto přípravky s obsahem produktů z kozího mléka cítit po mléku, jehož vůně pronikne přes parfemaci. Jde ale skutečně o vůni, příjemnou mléčnou vůni bez sebemenší stopy po typickém kozím odéru, která navíc na kůži rychle vyprchá a která je zároveň důkazem přítomnosti účinných složek kozího mléka v daném přípravku.
Mohou přípravky La Chèvre nebo Le Chaton vyvolat, byť ojediněle, díky obsahu kozího mléka alergickou reakci?
Přípravky La Chèvre a Le Chaton mohou u citlivějších typů pleti vyvolat alergickou reakci, protože obsahují látky přírodního původu. Jeden příklad za všechny: tráví-li alergik z venkova, kde je obklopen nejrůznějšími travinami a spoustou pylu, nějaký čas ve městě, kde není po přírodě pomalu ani památky, stav jeho pokožky se okamžitě zlepší.
Co to znamená, že mají přípravky La Chèvre a Le Chaton ideální dermální snášenlivost? Existuje o tom nějaký důkaz?
Klinický test provedený Laboratoří pro metabolismus a pathofysiologii kůže 1. lékařské fakulty University Karlovy prokázal, že Výživný denní krém, Výživný noční krém, Výživné pleťové mléko a Výživný krém na ruce značky La Chèvre jsou výborně tolerovány i kůží s problematickou snášenlivostí, že mají ideální dermální snášenlivost. Totéž lze říci také o ostatních přípravcích La Chèvre i Le Chaton. Všechny přípravky La Chèvre i Le Chaton totiž mají velice podobný výrobní postup a složení. A každý z těchto přípravků byl testován na dobrovolnících, přičemž případů, kdy vzniklo nějaké podráždění kůže nebo nepříjemné pocity, bylo zanedbatelné množství.
Opravdu mohou přípravky La Chèvre a Le Chaton používat také atopici a alergici? Jak to bylo ověřeno?
Z výsledků klinického testování vybraných přípravků La Chèvre (Společností psoriatiků a atopiků ČR nebo Laboratoří pro metabolismus a pathofysiologii kůže 1. lékařské fakulty University Karlovy) a také ze zkušeností odborných lékařů vyplývá, že přípravky La Chèvre i Le Chaton mohou bez obav používat také atopici a alergici. Po určité době pravidelné aplikace těchto přípravků se nicméně může stát, že jim některý z nich přestane vyhovovat. V případě atopiků to znamená, že nepomůže (v době klinického projevu nezlepší stav pokožky), zároveň však ani neublíží. U alergiků je to komplikovanější, protože u nich může vyvolat negativní reakci za určitých podmínek cokoli, a tak musí být stále ve střehu. Rozhodně se jim tedy vyplatí vyzkoušet nejprve vzoreček vytipovaného přípravku (k dostání jsou na požádání ve vybraných lékárnách a kosmetických salonech nebo přímo ve společnosti Kosmetika Capri).
Jaký je rozdíl mezi přípravky La Chèvre a Le Chaton?
Úkolem přípravků La Chèvre je ochrana pokožky před působením vnějších negativních vlivů a před předčasnými projevy stárnutí. Značka Le Chaton má vyšší cíl, a sice působit v hlubších vrstvách pokožky, zpomalovat její stárnutí a zároveň z ní zametat již viditelné stopy času, tedy zajišťovat tak zvanou anti-ageing péči.
V čem je nová řada SymBio unikátní?
Záleží na úhlu pohledu. Z pohledu značek La Chèvre a Le Chaton je řada SymBio unikátní zcela novým typem emulzního základu, který tvoří vitalizující směs kozího mléka, tuku a syrovátky, olivový olej a extrakty léčivých rostlin. Z celkového pohledu kosmetického průmyslu je řada SymBio unikátní použitými aktivními látkami, čerstvými rostlinnými buňkami, které jsou mezi látkami s hydratačním a antioxidačním účinkem ojedinělé (v České republice je nepoužívá žádný výrobce kosmetiky).
Jsou přípravky SymBio certifikovány jako biokosmetika?
I když přípravky SymBio splňují podmínky uznávané odborníky pro to, aby mohly být označeny jako biokosmetika, certifikovány nejsou, protože společnost Kosmetika Capri nepovažuje takovou certifikaci za současných okolností za opodstatněnou. Dosud totiž neexistuje žádný zákonný předpis ani norma, podle které by se certifikovala biokosmetika. Zatímco zemědělské bioprodukty a biopotraviny jsou v Evropské unii přesně definovány a regulovány zákonem, kosmetické produkty jsou certifikovány nestátními organizacemi v rámci jednotlivých zemí na základě podmínek, které si tyto organizace stanovují samy. Takové certifikace jsou tedy soukromé a teoreticky si je může koupit každý výrobce kosmetiky.
Mají přípravky SymBio kratší dobu trvanlivosti než přípravky obsahující syntetické konzervační látky?
Přípravky Symbio, a také ostatní přípravky La Chèvre i Le Chaton, mají stejnou dobu použitelnosti jako přípravky s obsahem syntetických konzervačních látek, a to 24 měsíců (pouze dětská řada Tout-Petit má doporučenou dobu spotřeby do 18 měsíců). Jak prokázaly zátěžové testy v mikrobiálních laboratořích, konzervační systém v přípravcích SymBio je totiž stejně účinný jako syntetické konzervační látky (například parabeny).
Mohou být přípravky produkované společností Kosmetika Capri používány dlouhodobě?
Přípravky odpovídající danému věku a stavu pleti, které poskytují pokožce dostatečnou ochranu a péči na míru, mohou být používány dlouhodobě. Kůže si sice po určité době (zpravidla to bývá jeden až dva roky) navykne na účinné látky v přípravku, který se tím pádem stane méně účinným, ale v případě přípravků La Chèvre i Le Chaton k takové návykovosti dojít nemusí. Společnost Kosmetika Capri totiž reaguje na nové poznatky a technologie a svoje produkty neustále vyvíjí. Nové přípravky La Chèvre i Le Chaton tak nejsou nikdy stejné jako jejich předchůdci. Riziko návykovosti snižuje rovněž aplikace jiných přípravků v létě a jiných v zimě, stejně jako střídání přípravků obsahujících produkty z kozího mléka s přípravky, které tyto produkty neobsahují.
Na jak dlouho asi vydrží kelímek krému, pokud se používá jednou denně?
Pokud se krém aplikuje tam, kam se aplikovat má, tedy na obličej, krk a dekolt, kelímek s 50 g krému vydrží 3 až 4 týdny.
Je řada Clairisine určena i pro zralejší problematickou pleť, nebo hlavně pro náctileté?
Řada Clairisine je určena hlavně pro náctileté, ale dobrou službu může prokázat i zralejší pleti. Na rozdíl od mladé pleti, ta zralejší však vyžaduje intenzivní hydratační, ochrannou a zpevňující péči. Měla by proto být ošetřována nejen přípravky z řady Clairisine (čisticími), ale zároveň také přípravky určenými pro zralou pleť (pěsticími).
Co se stane, když bude přípravky Le Chaton pro zralou pleť ošetřevána pleť mladší?
Přípravky Le Chaton mladé pleti viditelně neublíží, ale ovlivní jí, stejně jako všechny přípravky určené pro zralou pleť. Bude-li totiž mladá pleť ošetřována přípravky pro pleť zralou, zvykne si na vyšší standard, díky tomu zleniví a bude se dožadovat účinnějších a účinnějších přípravků. Navíc bude zbytečně nabourán její přirozený ochranný systém, protože přípravky zpomalující stárnutí pleti narušují ochrannou bariéru kůže, aby mohli účinné látky proniknout i do hlubších vrstev pokožky. Přitom mladá pleť nepotřebuje nic jiného (na rozdíl od pleti zralé) než právě spolehlivou ochranu před vnějšími vlivy a vysycháním.
Může se přípravky Tout-Petit ošetřovat i pokožka miminek, nebo až starších dětí?
Společnost Kosmetika Capri doporučuje ošetřovat přípravky z řady Tout-Petit pokožku dětí od 3 měsíců. Nicméně zkušenosti s těmito přípravky ze strany maminek i dětských lékařek jsou velmi pozitivní také v případě mladších dětí. Záleží však na každé mamince, zda se rozhodne přípravky Tout-Petit vyzkoušet (pokud ano, měla by mít na paměti, že hodnotit přípravek má smysl nejdříve po dvou týdnech jeho používání).
Sociální sítě